Péřový spacák MALACHOWSKI ULTRALIGHT 300

Péřový spacák MALACHOWSKI ULTRALIGHT 300

Ultra Light, Lite Line, Fast&Light nebo spoustu dalších zkratek. To jsou v současné době hodně skloňované pojmy v oblasti outdooru.

V nabídce mého obchodu najdete několik produktů, které jsou zcela zařazené v této kategorii. Jeden kousek se z toho všeho ale vymyká.

Jedná se o spací pytel Malachowski UL 300.

Jednoznačně nejlehčí spacák v kategorii 300g peří, na světě. Při této náplni váží je 475 g vč kompresního obalu. To znamená, že látka použitá na výrobu spacáku, vč nití, zipů a stahovacích šňůrek váží pouhých 145g.

Této nízké váhy je dosaženo díky zcela novému materiálu AIRSTATIC japonské značky TORAY. Tahle nylonová látka váží pouhých 19-20g/m2. I při této plošné váze má RIP-STOP úpravu, zachovává si velmi vysokou pevnost a má samozřejmě DWR úpravu proti vzdušné vlhkosti.

O proti konkurenčním látkám, hlavně od firmy PERTEX, je na omak velmi příjemná a působí na první dotek spíše jako hedvábí.

Jako péřová náplň slouží velmi kvalitní polské husí peří 850 CUIN 98/2.

Kombinace velmi lehké látky, vysoce kvalitního peří a poctivého zpracování je ve výsledku nejlehčí UL spacák s náplní 300g peří, na světě.

Aby to ale nebylo tak jednoduché, je třeba si uvědomit, že spacáky spadající do kategorie UL postrádají několik věcí, které jsou u běžné produkce samozřejmostí. Neznalý kupující, oslněn jen udávanou váhou, pak může být překvapen.

  • UL spacáky jsou šité více do úzka, aby se ušetřilo na váze :) . Spáč zvyklý na klasický prostorný spacák, se může cítit nepohodlně.Tahle kategorie spacích pytlů většinou postrádá zateplovací límec. Ze zkušenosti osobní i mých klientů ale vím, že tahle vychytávka není až tak důležitá a spousta lidí ji nevyužívá.
  • Zipy jsou 2/3 nebo ¾ délky klasického zipu a jsou to zipy velmi tenké. Spacák tudíž nejde úplně rozepnout ( Vždy zůstává zakrytý prostor pro nohy ) a také většinou nejdou sepnout dva spacáky dohromady.
  • Zateplovací léga kolem zipu je spíše delší a tužší lemovka než klasický „buřtík“ naplněný peřím.
  • Všechny stahovací šňůrky a pojistné svěrky jsou tenčí než u klasických spacáků

Malachowski UL 300 má všechny tyto výše zmíněné znaky ultralight spacáků. Snad jen ta šířka není tak katastrofální . Spacák je šitý poměrně komfortně. Není to úplně klasický střih, ale nepůsobí dojmem „úzké roury“ a spáč má dost prostoru pro pohodlné spaní.

Pokud se rozhodnete pro koupi spacáku Malachowski UL 300 dostane se Vám do rukou velmi kvalitní výrobek na samé špici současného vývoje v oblasti UL péřových spacáků.

Pokud je vám 300g peří málo, můžete si koupit takový spacák s vyšší náplní.

V nabídce najdete UL spacáky od firmy MALACHOWSKI s náplní peří 200, 300, 500, 700 a 900 g

Výběr zde:

MALACHOWSKI ULTRALIGHT SPACÁKY