Konstrukce výrobků CUMULUS

X šev

Přešití zateplené komory. Používá se převážně u oblečení nebo u velmi lehkých záložních spacáků. Přes přešité švy proniká chlad.

H komory

TRAPÉZ komory

V komory

HH komory - cihlová konstrukce

Plnění spacáků CUMULUS 55 - 45

Firma CUMULUS na rozdíl od jiných výrobců plní své spacáky systémem 55% - 45%. To znamená, že v horní části spacáků, kterou se přikrýváte je 55% peří z celkové náplně a v dolní na které ležíte je zbylých 45% náplně.

Důvod je takový, že když ležíte ve spacáku, je stejně spodní část stlačena a neizoluje/nehřeje. Z tohoto je tam méně náplně a část je přesunuta nahoru, kde je ji více zapotřebí. Z toho důvodu mají výrobky CUMULUS příznivější tepelně izolační vlastnosti.

U takového systému je možno namítnout, že když se spáč ve spacáku otočí na bok, bude mít část méně naplněného spacáku vystaveného zimě.  Tato případně vystavená krizová část je ale v konečném důsledku jen o 5% méně naplněná a je tak malá, že vliv na komfort při spaní je zanedbatelný. Takový systém plnění ale určitě oceníte v celkovém pojetí, jako "více tepla za méně peněz" .

--------------------------------------------------------------

Konstrukce výrobků MALACHOWSKI

Kryty šev


PATENT 143773 -Toto je technologické řešení, které se týká způsobu šití pásku rozpěrné tkaniny oddělující jednotlivé komory peří. Díky tomuto řešení, je zabraněno pronikání vody do vrstev peří. Druhou výhodou je ochrana patentových vláken, které spojují distanční pás a pevné zachycení tím, že brání pohybu peří mezi komorami. Je to jediné řešení tohoto typu na světě.

Down System X


komory typu X -nejjednoduchší způsob šití péřového oblečení. Všechny ty krásné a designové tenké péřové bundičky mají bohužel prošité švy. Velká nevýhoda jsou tzv studené švy. V místech prošití není žádná izolační vrstva

Down System H


komory typu H -Nejčastější způsob šití péřových spacáků s tzv teplými švy. Dve látky prošité distanční komorou oddělující jednotlivé péřové náplně

Down System V


komory typu V
- dvě vrstvy tkaniny jsou spojeny další třetí vrstvou materiálu spojenou s dvěma vnějším ve tvaru písmene V. Lepší řešení pro péřové spacáky , pokud jde o tepelnou izolaci než systém H komor.

System VARIO

    

System Vario - je systém, ve kterém se kombinuje syntetické a péřové zateplení. Syntetické zateplení je bariérová vrstva pro ochranu peří před vlhkostí. Toto řešení vykazuje lepší tepelnou izolaci v měnících se klimatických podmínkách. Když je peří vlhké jeho izolační vlastnosti jdou velmi rychle dolů. Systém VARIO kombinující peří a syntetiku eliminuje tuto negatívní vlastnost peří.