aleš urbanec

Něco málo o mě

i když je těžké psát sám o sobě..... zkusím to.

Jmenuji se Aleš Urbanec a přátelé mi říkají Aldo.

V horách se pohybuji více než 35 let a za tu dobu jsem zažil snad všechno, co se tam dá zažít. Neplánované zimní bivaky, laviny, bouřky, krutý mráz i nádherné počasí. Nekonečné výhledy i hustou mlhu. Jasné noci ozářené měsícem i bezednou tmu. Deficit kyslíku z nadmořské výšky i z fyzického výkonu.
Radosti z těžké vylezené linie i krkolomné úniky z nevylezených cest. Záchranné akce kamarádů i mé maličkosti a nakonec i transport vrtulníkem do nemocnice se zlomenými končetinami a půl roku na vozíčku. Zažil jsem dobré i špatné věci. Na ty špatné se rádo zapomíná a ty dobré se snažím uchovat a dále na nich stavět.

Spacáky jsem se začal zaobírat detailněji někdy kolem roku 2005, před jednou větší expedici. Konkrétně na Pik Lenina v Pamíru.  Hledal jsem spacák, který by měl dost velký tepelný výkon, byl kvalitně ušitý  a nestál moc peněz. Narazil jsem na polskou firmu MALACHOWSKI.  Firma s dlouholetou tradici v šití péřových spacáků a oblečení. Velkou výhodou bylo i to, že firma sídlí kousek od mého domova. Krátká návštěva u výrobce, "slovo dalo slovo" a začal jsem zkoušet prodávat jejich výrobky na českém trhu.

Po nějaké době jsem k MALACHOWSKÉMU přidal ještě mladou ambiciózní firmu CUMULUS.

V současné době jsem Vám schopen pomoci s výběrem vhodných spacích pytlů a zatepleného oblečení pro všechny outdoorové aktivity, vč expedic do míst s extrémními klimatickými podmínkami .

.
Při pohledu na můj sortiment se nabízí otázka: „Proč právě polské firmy?“ Důvodů je hned několik.

  • Polské peří se řadí k nejkvalitnějším na světě

  • Zpracování výrobků je na velmi vysoké úrovni, protože Polsko je textilní gigant

  • Mí dodavatelé používají pro své výrobky jen nejkvalitnější značkové materiály.

  • Bezproblémový servis pro střední Evropu

  • Má dlouholetá zkušenost.


Dneska už vím, proč je peří v outdooru stále nepřekonatelné a kdy je peří výhoda a kdy ne.

Pokud potřebujete poradit, jsem vám k dispozici Kontaktujte  nebo zavolejte na tel. číslo 603 360 450

Aleš